Ağız, diş ve çene cerrahisi, herkesin ağız, diş ve çene bölgesindeki dokulara tedavi yöntemlerini uygulayan anabilim dalıdır. Bununla birlikte çene cerrahisi alanında yapılacak olan işlemin türüne göre lokal anestezi, genel anestezi ve bilinçli sedasyon altında tedavi uygulanabilir. Bu tedavilerden biri de implant tedavisidir. İmplantların çene cerrahı tarafından yapılmasının birçok avantajı vardır. Eray Şahinsev olarak bu yazımızda konu hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Daha Sağlıklı Bir İyileşme Süreci

İmplant genel olarak 7-10 gün içerisinde yara kenarları birbiri ile tamamen kaynaşarak iyileşen bir tedavi sürecine sahiptir. Uygulama sırasında gerekli görülüp kemik tozu, sinus lifting gibi uygulamalar yapılmışsa şişlik ve rahatsızlık biraz daha fazla görülebilir. Bunun yanı sıra dikişler yaklaşık 7-10 gün içerisinde alınmaktadır.

Daha Doğal Görünüm

İmplant diş tedavisi doğal bir görünüm sağlamasına yardımcı olan implant diş köklerinin üzerine yapılan porselen dişler olarak tanımlanır. Bu konuda özellikle ön dişler grubunda yer alan bu tarz tedaviler ve aynı zamanda ise uygulamalar implant tedavisi yapılan dişlerin olduğundan daha doğal olmasını sağlar.

Daha Yüksek Başarı Oranı

İmplant tedavisinde bir çene cerrahının yer alması, tomografinin daha doğru incelenerek uygun teşhis ve tedavinin seçiminde önemli rol oynar. Gerekiyorsa sinüs boşluğuna müdahale edilmesi, gerekiyorsa kemik greftleme işlemi yapılması çene cerrahının deneyimi ile daha yüksek oranda başarıya ulaşmada etki eder.  

Daha Yüksek Estetik Sonuçlar

İmplant tedavisi ile daha estetik diş görünümüne sahip olmak mümkündür. Burada çene cerrahının yapacağı uygulamalar implantların daha doğru bir şekilde konumlandırılması açısından etkilidir. Bu şekilde dişleriniz hem estetik hem de doğal bir görünüme kavuşabilir. 

Eray Şahinsev Diş Polikliniği olarak, Estetik ve Dijital Diş Hekimliği alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere hizmet vermek en temel amacımız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: İmplant Tedavisi Sonrası Ağız Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir