İmplant fiyatları özellikle hareketli diş protezi kullanmak istemeyen ve diş eksiği olan kişilerin sıklıkla merak ettiği konulardan biridir. Bu tedavi, eksik dişlerin giderilmesini sağlayan tedavilerden en sık tercih edilenler arasında yer almaktadır. Hem alt hem de üst çenede bulunan eksik diş probleminin ortadan kaldırılmasını sağlayan implant uygulaması sayesinde tamamen doğal bir diş görünümü elde etmeniz mümkündür.

İmplant uygulaması için öncelikle çene kemiğine vidaya benzeyen bir yapının yerleştirilmesi gerekir. Daha sonra ise üzerine hastanın diş yapısına uygun olarak laboratuvar ortamında hazırlanan protez diş yerleştirilir. Böylece hastanın diş eksikliği sorununa kalıcı bir çözüm sağlanır. 

Tedavi tamamlandığında hastanın gerçek dişleri ile implantın birbirinden ayırt edilmesinin zor olduğunu da söylemek mümkündür. Bu doğal görünüm, gün geçtikçe daha fazla sayıda kişinin bu tedaviden faydalanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle implant fiyatlarını etkileyen faktörler de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak bu yazımızda, diş implantı fiyatlarını etkileyen faktörler ve implant ömrü gibi konuları ele alacağız.

implant fiyatları

Diş implantının ömrü ne kadardır?

İmplant diş tedavisi birçok hasta tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminin insanlar üzerinde daha olumlu etki oluşturması için hastaların dikkat etmesi gerekir. Bu nedenle hastalar, implant tedavisi olduktan sonra düzenli kontrollerini ihmal etmemelidir.  

İmplant tedavisi uygulanan hasta, doktorun dediklerini uygulamaya devam ederse uzun yıllar boyunca implantın etkisi de sürmeye devam edecektir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda ise normal implant süresinden daha az süre etkisi sürer. Bu durumun oluşmaması için kişilerin mutlaka düzenli olarak kontrollerini yaptırması son derece önemlidir.

Diş implantı tedavisini düşünen hastaların en çok sorduğu soruların başında diş implant ömrü ne kadardır, diş implantı kaç yıl dayanır gibi sorular yer almaktadır. Diş implantlarına yeteri derecede özen gösterildiği sürece diş implantının ömrü ortalama 25 ile 30 yıl arasında değişiklik gösterir. Bunun için diş implantınızı çok iyi korumanız ve doktor önerilerinin dışına çıkmamanız gerekir. Kısacası implant ömrü tamamen hastanın kendisine bağlıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Diş Eksikliği Tedavisi: İmplant Uygulaması 

İthal ve yerli implant arasındaki fark nedir?

İthal ve yerli implant arasında bir miktar kalite farkı bulunmaktadır. Bu durumdan kaynaklı olarak da aralarında fiyat farkı vardır. İthal implantlar, yerli implantlara göre daha yüksek fiyatlıdır. Tedavi sürecinizde yerli implant kullanılmasını talep edecekseniz markasına ve kaliteli implantlar üretiyor olmasına dikkat etmelisiniz. 

Kaliteli bir implantın ömrü, diğer implantlar ile kıyaslandığında daha uzundur. Uzun yıllar boyunca hastanın ağzında 7/24 kalacak ve kendisinin çıkartması mümkün olmayacak bir uygulama olduğu için sürecin problemsiz geçmesi son derece önemlidir. Bu nedenle de kullanılacak implantın kaliteli bir implant olması ve yetkin bir diş hekiminin uygulamayı yapması önemlidir.

İmplant fiyatları tamemen kalitesine göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra implant fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

Eray Şahinsev Diş Polikliniği olarak, Çene Cerrahisi, Estetik ve Dijital Diş Hekimliği alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere hizmet vermek en temel amacımız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir