Zirkonyum kaplama bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması ve diş ipi kullanılması bunlardan birisidir. Ağız gargaraları dişlerin beyazlığını korumada da etkili ürünler olduğundan günde iki kez gargara kullanılabilmektedir. 

Zirkonyum diş kaplamaları nazik hareketlerle ve hafifçe fırçalamaya özen göstermek son derece önemlidir. Zirkonyum kaplama bakımı için bilmeniz gereken birçok adım vardır. Eray Şahinsev Diş Polikliniği olarak bu yazımızda zirkonyum kaplama tedavisi sonrası dişlere nasıl bakım yapılmalı konusu hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Düzenli Olarak Dişlerinizi Fırçalayın ve Diş İpi Kullanın

Diş ipi kullanımı, ağız ve diş temizliğinde diş fırçalama işlemi kadar önemlidir. Düzenli olarak günde en az 1 defa diş ipi kullanmanız, diş çürüğü oluşumunun ciddi düzeyde azaldığını kanıtlar niteliktedir. Ayrıca zirkonyum kaplama gibi kaplamalar, dişlerin de daha uzun ömürlü olmasına olanak tanır. Diş aralarında kalan yemek artıklarını ve bakteri plaklarını temizlemek için diş ipinin kullanılması önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Bir Yetişkin Olarak Diş Bakımımı En İyi Nasıl Yapabilirim?

Sigara ve Alkolden Kaçının

Sigara içmek, diş etleriniz de kan dolaşımını azaltır ve diş etleriniz için gerekli olan oksijen alımını azaltır. Ayrıca diş etlerinizde iltihaplanmaya, enfeksiyonlara ve diş kayıplarına neden olur. Bu durum ise kaplama dişlerinize zarar verir ve ömrünü kısaltır. Alkol de, diş sağlığını ve kaplama ömrünü yüksek ölçüde etkilemektedir. Bunun nedeni ise alkolün etanol gibi vücuda ve dişlerinize zarar verici maddelerden oluşmasıdır. 

Kontrollerinizi Aksatmayın

Zirkonyum kaplama sonrası diş kontrollerinizi aksatmamanız son derece önemlidir. Bu sayede diş sağlığınızı takip edebilir ve sürekli olarak uygulamanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Böylece kaplamalarınız daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olabilir.

Eray Şahinsev Diş Polikliniği olarak, Estetik ve Dijital Diş Hekimliği alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere hizmet vermek en temel amacımız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Lamine Diş Kaplama Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir