HAKKIMIZDA

2007'den bu yana eşsiz gülüşler 🙂

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Dt. Eray Şahinsev tarafından 2007 yılında Kadıköy Kozyatağı’nda kurulmuştur. Özel Eray Şahinsev son teknolojik cihazlarla dijital diş hekimliği alanında hizmet veren ağız ve diş sağlığı polikliniğidir. Dünya ağız ve diş sağlığı standartlarına uygun olan poliklinik, tecrübeli ve uzman kadrosuyla sağlık turizmine de hizmet vermektedir.

Poliklinik; hasta gereksinimlerini ve taleplerini karşılamak, ağız ve diş sağlığıyla ilgili rahatsızlıkları doğru teşhis etmek ve en aza indirmek, dünyada ve yerel düzeyde sektörel gelişmeleri takip ederek hastalara hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Ağız ve diş sağlığı alanında en teknolojik donanıma sahip poliklinikte tedaviler, sterilizasyon ve dezenfeksiyonu yapılmış bir ortamda, kaliteli ve en iyi malzemelerle, kişiye özgü ve sonuç odaklı yapılır. Tecrübeli hekimler tanı koyma aşamasından başlayarak tedavinin sonuna kadar hızlı ve titizlikle çalışır. Tedavi sürecinin her aşaması o alanın uzman doktoru tarafından takip edilir ve hasta her aşamada bilgilendirilir.

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, hastalarına takım çalışmasına önem veren, genç, güler yüzlü, anlayışlı bir ekiple hizmet vermektedir. “Hasta haklarının ve memnuniyetin” ön planda olduğu bu poliklinikte hastalara rahat ve konforlu bir tedavi süreci sunulur.

Sağlıklı, estetik gülüşler ve mutlu bireyler...

VİZYON

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin vizyonu; alanında yenilikçi, ilkeli, kaliteli, akılcı ve sorumlu anlayışıyla lider olmaktır. Ağız ve diş sağlığı alanında farklılaşma ve farkındalık yaratarak “Kaliteli Hizmet” anlayışını hem ulusal hem de uluslararası boyuta taşımak ve temsil etmektir. Sektörün dinamikleriyle sürekli kendini yenileyen hekimleri, uzmanları ve diğer ekip arkadaşlarıyla Türkiye’de ve Dünya’da parmakla gösterilen hizmet anlayışını sunmaktır.

MİSYON

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin anlayışına göre sağlıklı ve estetik bir ağız yapısına sahip olmak herkesin hakkıdır. Gelişen ve gelişmekte olan en güvenilir ekipmanların kullanıldığı, yüksek sterilizasyon ve dezenfeksiyonun yapıldığı klinikte “Kaliteli Hizmet” verebilmek için ağız ve diş sağlığı alanında Türkiye’de ve Dünya’da ağız ve diş tedavilerinde kullanılan son teknolojik cihazlar ve ürün yelpazesi ile hastalara en iyi hizmeti sunmak için uğraşılmaktır.

HİJYENİK VE STERİL POLİKLİNİK ANLAYIŞI

Kliniklerde enfeksiyon kontrolünün sağlanabilmesi ve enfeksiyonların en aza indirgenebilmesi için tüm sağlık çalışanlarının, belirli kurallara uymaları, sterilizasyon ve dezenfeksiyon yöntemlerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Diş hekimliği sterilizasyonunda tek başına ısı veya basıncın sterilizasyon için yeterli olmadığı bilinmektedir. Önemli olan ısı ve basıncın aynı anda belli bir süre uygulanmasıdır. Ayrıca, başta Dünya Sağlık Örgütü (WHO) olmak üzere birçok öncü kurum sterilizasyon işlemlerinde otoklav kullanımı özellikle önermektedir.

ÖNCELİKLERİMİZ

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde, dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemlerinde evrensel kabul edilen önlemler alınmaktadır.

 • Ayakkabılar için galoş kullanılmaktadır.
 • Her hastadan önce ve sonra eller dezenfekte edilir.
 • Mutlaka tek kullanımlık eldiven kullanılır.
 • Ağız ve burundan virüs ve bakteri giriş-çıkışını önlemek için maske takılır.
 • Cerrahi operasyon ve tedavilerde kullanılan bütün metal aletler kullanıldıktan sonra deterjanla yıkanır ve dezenfektan sıvısı içinde gün boyu bekletilir. Gün sonunda bu aletler akan su ile durulanır, poşetlenir ve otoklavda basınçlı buharla sterilize edilir. Bir sonraki kullanım için steril poşetlerin içinde saklanır.
 • Hasta ağzında kullanılan frezler her kullanımdan sonra kimyasal dezenfektan sıvısında bekletilir.
 • Hekimin ve yardımcı elemanın tedavi esnasında dokunmuş olabileceği ışık kaynağı, hasta koltuğu, hava-su şırıngası, başlıklar ve tüm yüzeyler her hastadan sonra kimyasal dezenfektanlar ile titizlikle silinip dezenfekte edilir.
 • Çapraz enfeksiyonun önlenmesi için tek kullanımlık ürünler tercih edilir. Kâğıt bardak, tükürük emici, hasta önlüğü, eldiven, anestezi iğnesi gibi tek kullanımlık ürünler her kullanımdan sonra hemen çöpe atılır.

DEĞERLER

SOSYAL SORUMLULUK ANLAYIŞI

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” bilinciyle, topluma yarar sağlayan sivil toplum kuruluşlarına verdiği desteklerle bu kurumların başarısını artırmada rol oynamayı amaçlar. Çevre, eğitim ve sağlık başta olmak üzere pek çok farklı alanda sosyal sorumluluğun kurum kültürünün bir parçası olduğunu düşünen Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, bu sorumluluklarını süreklilik ve verimlilik değerlerini göz önünde bulundurarak yerine getirmektedir. Sosyal sorumluluklar iktisadi, hukuki, ahlaki ve sosyal olarak sürdürülebilir bir gelecek için yerine getirilmesi önemli olan bir faaliyetlerdir. Faaliyetlerde sosyal, çevresel ve etik değerler temelinde stratejiler üretmek, ekip ile birlikte sorumluluk üstlenmek ve sorunlara gönüllülük temelinde çözümler üretmek için uğraşılmaktadır. Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Türkiye’de ve Dünya’da, Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) alanında öncü marka olmayı amaçlamaktadır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği insan kaynakları politikasını, adil, şeffaf ve söz hakkı tanıyan, çalışanların potansiyellerini ortaya koyma fırsatları sunan bir anlayış üzerine oluşturmuştur. Her bir çalışanın gelişimine odaklı, her alanda güçlü ve etkili olmalarını sağlamak, mutlu, verimli, başarılı ve sağlıklı bir çalışma hayatı oluşturmalarını sağlamayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda çalışanlarının yeteneklerini keşfetmek, geliştirmek ve muhafaza etmek gibi dünya çapında kabul edilen insan kaynakları anlayışına uyum sağlamaktadır. Bu sayede de tercih edilen bir kurum olmayı amaçlar.

Bu politikalar sayesinde ağız ve diş sağlığı alanında ulaşılan kalite, başarı ve ilklerle dolu geçmişi poliklinik çalışanlarıyla birlikte daha da yukarı taşımak hedefleri arasındadır. İnsan merkezli çalışma hayatında, çalışanların motivasyon ve tecrübeleriyle birlikte sinerji oluşturmalarını, takım çalışması, ekip ruhu ve kaynakları verimli kullanmalarını sağlamak çok önemlidir. Çalışanların diğer çalışma arkadaşlarını yol arkadaşı olarak görmelerini; doktor, uzman ve diğer ekip üyelerini stratejik bir iş ortağı olmalarını sağlamak en önemli hedefleri arasında yer almaktadır.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI İLKELERİ

 • Açık Kapı Politikasını sürdürmek,
 • Şeffaf, eşit ve katılımcı yönetim anlayışı ile çalışanların süreçlere dahil etmek,
 • Kalite politikalarına, standartlarına uygun ve İSG politikasına duyarlı olmak,
 • Tüm çalışanlara uzmanlıkları çerçevesinde eğitim programları tasarlamak, uygulamak ve değerlendirmek,
 • Polikliniğe yetenekli ve başarılı kişilerin katılımına ve gelişmelerine yardımcı olmak,
 • Yenilikleri takip etmek ve adaptasyonunu sağlamak,
 • Doğru işe doğru insan, doğru insana doğru iş politikasını yürütmek,
 • Öğrenmeye açık bir kurum yapısı oluşturmak,
 • Çözümcü yaklaşımlar geliştirmek,
 • Takım çalışmasını geliştirmek,
 • Çalışanların bilgilerini, becerilerini, kurum ve kişilerle ilişki yetkinliklerini artırmak,
 • Sosyal sorumluluk kavramı ve projelerini benimsemek, katılımlarda bulunmak ve teşvik etmek,
 • Doğaya saygılı çalışan profili yaratmak ve güçlendirmek.

ÇEVRE POLİTİKASI

Özel Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için tüm faaliyetlerini insana, topluma ve çevreye saygılı olma ilkesi doğrultusunda sürdürmektedir. Bu faaliyetler, “Çevre Yönetim Sistemi”nde var olan tüm uyarılar doğrultusunda önleyici yaklaşım, risk temelli düşünme, yenilikçi ve yaratıcı anlayış doğrultusunda planlanmaktadır. Ayrıca, faaliyetleri ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve standartlara uyumlu sürdürmek ve çalışanların çevre bilincini artırmak başlıca sorumluluklar arasındadır.

Bu kapsamda;

 • Yerel ve küresel kaynakları korumak,
 • Enerji kullanımına dikkat etmek ve tasarrufu sağlamak,
 • Doğal kaynakları verimli kullanmak,
 • Malzemenin verimli kullanılmasını sağlamak,
 • Kirliliğin önlenmesi ve atıkların en aza indirilmesini sağlamak,
 • Çalışanların çevre bilincine karşı sürekli gelişimlerini sağlamak,
 • Tüm kaynakları verimli şekilde kullanmak,
 • Çevreye uyumlu teknolojiyi kullanmak,
 • Çevreye karşı saygılı davranmak

noktalarına dikkat edilmektedir.