DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR?

Dijital gülüş tasarımı,kişinin ideal gülüş şeklinin belirlenmesini amaçlamaktadır. Bireyler için psikolojik sorunlara yol açabilen gülümseyememe durumu dijital gülüş tasarımıyla çözülebilmekte, kişinin yaşam kalitesini artırmaktadır. Her bireyin kendine özgü yüz özellikleri ve karakteristik özellikleri vardır. Kişinin yüz hatlarını tamamlayan dişlerin ve gülüşün tasarımı bu kişilik özelliklerini göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Dijital gülüş tasarımı yapmak için yüz ayrıntıları farklı yöntemlerle dijital ortama aktarılır ve özel yazılımlarla değerlendirilerek kişiye özgü tasarımlar yapılır. Hastanın onaylamasının ardından tedavi süreci başlar.

NASIL UYGULANIR?

Dijital gülüş tasarımı, kişiye özgü ideal gülüşün dijital yöntemlerle belirlenmesi işlemidir. Tüm planlama işlemleri hasta ile birlikte yapılır ve tasarımın hasta tarafından onaylanmasıyla tedavi süreci başlamaktadır. Uzman hekimiyle planlanan tedavi genelde iki seansta tamamlanmaktadır. Dijital gülüş tasarımı üzerinde değişiklik yapılması gerekir veya istenirse ikinci seans tekrarlanır.

Diş estetiği olarak da bilinen gülüş tasarımı yapılırken birçok aşamadan geçilmektedir. İlk olarak hastanın gülümserken fotoğrafları çekilmektedir. Çekilen bu fotoğraflar bilgisayara aktarılmakta ve fotoğraf düzenleme programları ile hastaya uygun olarak düzenlenmektedir. Kişinin tedavi sonrasında sahip olacağı dişlerin fotoğrafı kendisine gösterilmekte ve istedikleri değişiklikler yapılmaktadır. Hastanın tasarıma onay vermesinin ardından tedavi başlanmaktadır.

    DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMININ AVANTAJLARI

    Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı kişilerin hem ağız içi hem de ağız dışında estetik bir görünüme sahip olmasıdır. Hastaların uygulama öncesinde yapılacak olan işlemleri ve bu işlemlerin sonucunda elde edebileceği gülüşü görülebilmesi ve değiştirilebilmesi mümkündür. Yapılan diş estetiği teknoloji sayesinde hata payını en aza indirir ve estetik bir gülüş sağlar.

    DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI TEDAVİ SONRASI

    Bu tedaviler sonrasında istenilen sonucun alınabilmesi ve iyileşme sürecinin hızlandırılabilmesi için doktorların verdiği tavsiyelere uymak gerekmektedir. Ayrıca, diş hekimi tarafından tavsiye edilen ilaçlar kullanılmalıdır. Tüm bunlar ve diş hekiminin uyarıları dikkate alındığında gülüş tasarımı sonrası rahat bir iyileşme süreci yaşanır.