Birçok implant tekniği vardır. Bunlardan biri all-on-4 implant türüdür. All-on-4 tedavisi, diş eksikliği olan hastalarda belirli açılar ile yerleştirilen dört adet dental implantın üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir işlemdir. Genel olarak diş implantı, çene kemiğinizdeki eksik bir dişin boşluğuna yerleştirilen küçük vidadır. 

Her eksik diş için bir implant kullanmak yerine, üst çenede dört veya alt çenede dört implant kullanmak mümkündür. Ayrıca diş hekiminiz bu implantlara aynı gün içinde protez takabilir. Bu noktada ise all-on-4 tedavisinin avantajları ve uygulanma yöntemi merak edilmektedir. Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak bu yazımızda all-on-4 tedavisi hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

All-on-4 Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Hastaya all-on-4 tedavisi uygulanmadan önce mutlaka klinik muayenenin yapılması önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra bazı hastalarda diş çekimi yapılması gerekir. Bu noktada tedaviye başlamadan önce hastadan alınan ölçülere uygun protezlerin hazırlanmış olması gerekir.

İmplant uygulamasının ardından geçici protezler yerleştirilir. Bu sayede hasta aynı gün protez dişlerini kullanmaya başlayabilir. Bir süre sonra ise hasta tarafından sürekli kullanılacak olan kalıcı protezler yerleştirilir. Bu tedavide kullanılan implantlar, klasik implant tedavisinde kullanılan ve titanyum materyalden hazırlanan aparatlar olarak tanımlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İmplantların Çene Cerrahisi Tarafından Yapılmasının Avantajları Nelerdir?

All-on-4 Tedavisinin Avantajları

All-on-4 tedavisinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

All-on-4 Tedavisi Kimlere Uygundur?

Sıklıkla merak edilen konulardan biri de all-on-4 tedavisinin kimler için uygun olduğudur. Genel olarak all-on-4 tedavisi, dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı bulunmayan herkes için uygundur. Bunun yanı sıra yeterli kemik hacmine sahip tüm dişleri eksik hastalara uygulanabilir.

Tedavi öncesinde yapılan muayenede diş eti rahatsızlıkları gibi çeşitli sorunlar görülürse öncelikle bu sorunlar için bir tedavi uygulanır. Diş hekiminize danışmanız durumunda bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Eray Şahinsev ekibi olarak bu yazımızda, all-on-4 tedavisi konusunu detaylı bir şekilde sizler ile paylaştık. Eray Şahinsev Diş Polikliniği olarak, Estetik ve Dijital Diş Hekimliği alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere hizmet vermek en temel amacımızdır. Hizmetlerimiz ve sunduğumuz çeşitli avantajlar hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir