Ağız, diş ve çene cerrahisi ileri düzeyde eğitim sahibi diş cerrahları tarafından uygulanan operasyonlar olarak tanımlanabilir. Bununla birlikte çene cerrahisi, yüz ve ağız ile ilgili problemlerin tedavisini kapsar. Ayrıca yaralanmaların veya kusurların düzeltilmesi de bu cerrahi dalının kapsamındadır. Çene ameliyatı, büyüme durduktan sonra yapılması uygun bir tedavidir. Ayrıca diş tedavilerine bedensel veya zihinsel engeli nedeniyle uyum gösteremeyen, diş doktoru ya da operasyon korkusu olan, sağlıklı iletişim kurulamayan hastaların tedavileri genellikle genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Genel olarak ağız, diş ve çene cerrahisi kapsamındaki tedaviler aşağıdaki gibidir:

Bununla birlikte ağız, diş ve çene cerrahisi problemlerinde kliniklerin rolü de son derece önemlidir. Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak bu yazımızda çene cerrahisinde kliniklerin rolü hakkında merak edilenleri ele alacağız. 

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Problemlerinde Hekimlerin ve Kliniklerin Rolü

Ağız, diş ve çene cerrahisi problemlerinde hekimlerin ve kliniklerin rolü son derece önemlidir. İyi bir klinik ve etkili bir doktor sayesinde istediğiniz tedaviye ağrısız ve sorunsuz ulaşmanız mümkündür. Eray Şahinsev Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak ağız, diş ve çene cerrahisi alanında sunduğumuz hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir:

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir